תוכנית 'עוגנים לנפש'

רקע

ארגון מקשיבים הוא עמותה המתמקדת בבריאות הנפש ובחינוך, אשר פועלת לקידום והגברת המודעות לחשיבות הבריאות הנפשית בקרב האוכלוסייה. במסגרת פעילותו, הארגון מפעיל את תוכנית "עוגנים לנפש", תוכנית ייחודית המיועדת לליווי והדרכת צעירים בגילאי 18-25, הנמצאים בשלבי התפתחות משמעותיים בחייהם. התוכנית מציעה ליווי אישי של מנטורים אשר עוברים הכשרה מקיפה כדי לספק תמיכה, הכוונה וכלים להתמודדות עם אתגרי החיים.

רציונל

הצעירים בגילאי 18-25 מתמודדים עם תקופה מלאה בשינויים ואתגרים, הן במישור האישי והן במישור החברתי והמקצועי. מדובר בשלב שבו מתעצבים עקרונות ודפוסי חיים שישפיעו על עתידם. התמודדות עם אתגרים אלה, במיוחד בתחום בריאות הנפש, מחייבת ליווי והדרכה מקצועיים. התוכנית "עוגנים לנפש" באה לענות על הצורך הזה, בכך שהיא מכשירה מנטורים בגילאי 30 ומעלה אשר יוכלו להעניק תמיכה ולסייע לצעירים לעבור את התקופה הזאת בצורה בריאה ומעצימה.

מטרות

  1. הענקת כלים ותמיכה נפשית: לספק לצעירים כלים להתמודדות עם מצבי לחץ, חרדה ודיכאון, תוך תמיכה רגשית מקצועית.
  2. פיתוח מיומנויות חיים: להקנות לצעירים מיומנויות חיוניות כמו תקשורת אפקטיבית, ניהול זמן, קבלת החלטות ופיתוח דימוי עצמי חיובי.
  3. העצמה אישית: לעודד את הצעירים לממש את הפוטנציאל האישי שלהם ולהתמודד עם אתגרי החיים בצורה עצמאית ובטוחה.
  4. חינוך לבריאות נפשית: להגביר את המודעות לחשיבות הבריאות הנפשית ולשילוב עקרונות אלו בחיי היומיום של הצעירים.
  5. יצירת סביבה תומכת: לבנות רשת תמיכה חברתית וחינוכית שתסייע לצעירים לחוש שהם אינם לבד במאבקיהם.

קהל יעד

  1. מנטורים: אנשים בגילאי 30 ומעלה, בעלי נכונות לתרום ולהדריך, העוברים הכשרה מקיפה בתוכנית "עוגנים לנפש". המנטורים מגיעים מרקעים שונים אך כולם חולקים מחויבות עמוקה לבריאות הנפש ולחינוך.
  2. חניכים: צעירים בגילאי 18-25, הנמצאים בתקופת מעבר משמעותית בחייהם, הזקוקים לתמיכה והכוונה בתחומים שונים של חייהם, כולל בריאות הנפש, חינוך והתפתחות אישית.

התוכנית שואפת ליצור שינוי משמעותי בחייהם של הצעירים ולבנות קהילה תומכת שמבינה את החשיבות של בריאות הנפש ותומכת בה בצורה מעשית ורגשית.

טופס בקשה לליווי מנטורינג - עוגנים לנפש

נעזרתם על ידי מקשיבים ובא לכם לפרגן לנו?
אנו כמובן נשמור על האנונימיות שלכם

Venchi

היי, שמחים להכיר לך את ונצ'י, 
הוא כאן כדי לתת לך מענה מהיר בקו החם שלנו, להקל עליך בפתיחת פנייה, ולמצוא עבורך מענה מתאים. 

דילוג לתוכן