אינדקס המטפלים

שימו לב, מדובר ברשימה חלקית של המטפלים, אנו בתקופה הקרובה נעדכן את הרשימה המלאה.

מידע חשוב לצורכים טיפול ו/או אימון  ו/או הדרכה ו/או הנחיה מקצועית: עולם הטיפול בשנים האחרונות פורח מאוד ואיתו מגיע גם הצורך הגדול באנשי מקצוע בתחום הנפש הפורמלי והאלטרנטיבי שידעו לתת מענה הולם למצוקות רגשיות ולאנשים שרוצים להשיג מטרות.

אנשי ונשות המקצוע המופיעים באינדקס נבחרו ואושרו על ידי הארגון, אנו כארגון המאפשר את הגיוון בתוכניות טיפול, שיטות טיפוליות, שיטות אימון מאפשרים רק למי שיש הסמכה בתחום עיסוקו המאושרת על ידי גורמים המאושרים בכפוף לארגונים האחראים על מתן האישורים) אך יחד עם זאת איננו נוטלים אחריות כל שהיא במידה על התאמה ו/או אי התאמה של גישה כזו או אחרת. והעושה שימוש באינדקס זה – זה על דעת עצמו/ה בלבד.

גילוי נאות ומידע חשוב: כי ישנם סוגי מצוקות המצריכות התייחסות ואבחנה מקצועית של אנשי ונשות מקצוע טיפוליים. מי שרשאים לעשות אבחונים פסיכולוגיים הם אך ורק פסיכולוגיים מורשים, עם התמחות מתאימה, (חינוכית/ קלינית/ שיקומית/ רפואית/ ו/או כפי שמופיע באתר משרד הבריאות)

אבחונים פסיכיאטריים ומתן ו/או המלצות כאלו ואחרות הקשורות בתרופות פסיכיאטריות הינם באחריות של רופא עם התמחות בפסיכיאטריה בלבד. אף גורם אחר שאינו מורשה לא רשאי לתת המלצה כזו או אחרת על מתן תרופה ו/או מינון ו/או הפסקת תרופה.

מי שרשאי על פי חוק במדינת ישראל לספק טיפול פסיכולוגי בפסיכתרפיה הינם פסיכולוגים/ות בלבד. המאושרים בנפקס הפסיכלוגים ע"י משרד הבריאות. כל גורם אחר שאינו רשאי – ועושה זאת, עובר על החוק וחשוף לתביעה.

ההבדל בין טיפול לאימון אישי: ישנו בלבול רב בתחום בריאות הנפש בין אנשי מקצוע שונים שיכולים לטפל במצוקות נפשיות, לעומת כאלו שאינם רשאים, ואין זה מתפקידם. ועל כן נעשה לכם סדר בדברים בקצרה. 

טיפול רגשי: יכול לטפל במצוקות רגשיות, הפרעות פסיכופתלוגיות, כמובן עם הכשרה מתאימה, בדר"כ יעשו פסיכותרפיה ויטפלו בגישות שונות המקובלות כיום כמו: טיפול משפחתי, CBT, DBT, EMDR, ACT פסיכואנליזה, גישה דינאמית, גישה אינטראקטיבית, EFT, היפנוזה (למורשים בלבד!).

אימון אישי: מתאים רק לאנשים נורמטיביים ללא מצוקות רגשיות מורכבות, עושים שימוש בשיטות הבאות: NLP, קואוצינג. באימון אישי לא נכנסים לחוויות ו/או טראומות עבר, אין מטרות טיפוליות. המטרות שבדר"כ עובדים עליהם: השגת מטרות כלליות, התקדמות בעבודה וקריירה, שינויים בחיים, תחושות של תקיעות, ייעוד, מימוש עצמי, שימוש במשאבים פנימיים. 

 

חשוב לציין: כי יש אנשים שמתאימים לטיפול רגשי. ואימון אישי רק יכול להרוס להם. ויש אנשים שמתאים להם אימון אישי. וטיפול פסיכולוגי רק יגרום להם לתחושת איבוד זמן. ולכן תתיעצו עם אנשי ונשות מקצוע בנוגע למצבכם ותפנו לאנשים הנכונים שיעזרו לכם.

 

בהצלחה רבה:)

לחיפוש מטפל/ת הקלידו:

לחיפוש לפי סוג טיפול:

ד"ר יהודית לוין

פסיכולוגית קלינית מומחית, מחלקה פסיכיאטרית כפר שאול. אני מזמינה אותך ליצור קשר אתי כדי שנוכל להבין יחד מה גורם לך להרגיש תקוע. אולי זה עניינים ב מהעבר, אפילו כשהיית קטן? יש עקביות במה שאת(ה) מרגיש, במקומות בו אתה מרגיש תקוע?
לדעתי כשאנו רוכשים בהירות על מה תוקע זה מאפשר לנו להתקדם, להרגיש יותר משוחררים בחיינו, להרגיש יותר שליטה, אפילו לעוף. אני מקבלת בקרית משה/ ירושלים , בבית שמש, וגם דרך זום. אני גם משלבת טפול בemdr כשנראה רלוונטי. אשמח לשמוע ממך ולברר אם נוכל לעבוד ביחד כדי לעזור לך להתקרב ליעודיך..

ינון איבגי

כמה מילים עליי: מדריך, מאמן אישי, ופסיכותרפיסט מוסמך (MA), מטפל בשיטת CBT. בין היתר מנחה קבוצות, עוסק ביזמות חברתית בפרויקטים שונים בבריאות הנפש. האני מאמין שלי הוא שבהינתן והמרכיבים הבאים מתרחשים בקליניקה אפשר ליצור התקדמות נפלאה ומגוונת. וזה, החיבור בין מטפל למטופל, התאמה של הגישה הטיפולית למטופל, ורמת השיתוף פעולה. שכל אלה חיים בהרמוניה, האופק יהיה קרוב מתמיד. ואי אפשר שלא לסיים בדבריו של היינץ קוהוט: "אין סוג אחד של עצמי בריא, ואין דרך אחת שמובילה לריפוי, יש הרבה." 

רבקה שמש

כמה מילים עליי: מנחה קורסים בהנחיית הורים כבר 10 שנים ברציפות, המון הורים מרגישים שחייבים לה את חייהם. סטודנטים רבים רואים בה מעבר למרצה כאדם שמצליח ליישם את התכנים בקורס כאמא ל – 7 ילדים ומגדלת אותם בהצלחה רבה תוך שילוב חיי משפחה עם סיפוק ועבודה עצמית. בוגרת מרכז שפר, למדה אימון אישי לילדים ונוער, הוסמכה באימון אישי,  . במשך 3 שנים העמיקה את לימודיה אצל מורה בתחום הזוגיות באופן פרטי. יועצת הורים.  ניסיון מעשי: 

ישעיה אייכלר

כמה מילים עליי:  יכולת הכלה מעולה, נתינת אמון בלתי מתפשר בכל אחד, תחושת אמפטיה מיוחדת הגורמת למונחה להפתח ולשתף, תחושת דיסקרטיות ופרטיות, נסיון רב שנים באיתור בעיות וטיפול בהם, יראת שמיים, מוסריות גבוהה, נעים שיחה, בוגר לימודים בפסיכותרפיה, הכשרות ב – אימון אישי, בעל קליניקה פעילה באלעד במכון 'עצה טובה' זה 10 שנים,  ב"ה. מסייע לנוער מתמודד.

דילוג לתוכן