מקשיבים בחירום ובשגרה

תמיכה בצאט אונליין הינה מיועדת עבור פניות שיותר נוח להם לפנות, לדבר, לשתף, דרך התכתבויות ולא דרך טלפון. אך יחד עם זאת אין תחליף לשיחת טלפון, ולכן תמיד אנחנו ממליצים שגם אם בחרתם להתחיל שיחה דרך הצאט תנסו לעבור לטלפון בהמשך כדי לקבל מענה משמעותי יותר עם פחות אתגרים טכניים.

ובכלל חשוב לדעת כי אין בתמיכה זו כל תחליף לטיפול ו/או ייעוץ מקצועי. המטרה היא לעודד אוזן קשבת, ומתן עזרה ראשונה נפשית במקרים דחופים עד לטיפול מקצועי ויעיל.

הודעה והבהרה

בימים אלו לצערנו לא נוכל לתת מענה בצ'אט אונליין באופן מידי בשל עומס וריבוי פניות ולכן אנו מציעים אפשרות של פתיחת פנייה דרך הצ'אט, ואופן הטיפול בפנייה יהיה דרך הטלפון. או דרך הצא'ט ככל שתהיה זמינות. אנא עקבו אחר המיילים.

אם מדובר בפנייה שהיא חירום או דחופה, או בלתי נסבלת, אנו לא ממליצים בכלל לפנות דרך הוואצפ וגם לא בשביל לפתוח פנייה.

דיסקליימר (!)

  1. המענה בתקופת חירום ניתן אך ורק על ידי אנשי מקצוע מוסמכים כמו: פסיכולוגים ועו"ס ובעלי תואר שני טיפולי עם ניסיון במתן מענים בעלות אופי חירום וטראומות.
  2. בשגרה, יש גיבוי של מדריכים שנותנים מענה ברובם סטודנטים למקצועות הטיפול בבריאות הנפש שעוברים הכשרה ארוכה והדרכה מקצועית שוטפת.
  3. בחירום המענה מוגדר כהתערבות ראשונית, ובמקרים מסוימים מצריך התערבות נוספת.
  4. בכל מקרה בו הנך מרגיש/ה שחל שינוי במצבך הנפשי מומלץ לדווח על כך לרופא משפחה ו/או פסיכיאטר ו/או איש מקצוע בעל סכמות במרפאה שהנך מבוטח בה.
  5. בשגרה, המענה אינו טיפולי ולא נועד להחליף טיפול. ומטרתו לאפשר אוזן קשבת ותמיכה להפגת בדידות, והכוונה ראשונית במידת הצורך.
  6. בפנייה שיש בה סכנת חיים מידית עבורך או עבור אדם בסביבתך יש לפנות למוקד 100 ומוקד 101 ולא אלינו.
  7. המידע שאתם מוסרים הינו אנונימי ו/או נתון לבחירה אישית שלכם. יש לכם את האפשרות לבחור אם לעצור את השיחה בכל רגע נתון.
  8. המדריכים מחויבים בשמירת סודיות על פי כללי האתיקה המקצועית ולכן גם אם בחרתם לחשוף מידע אישי מזהה, זהו מידע שלא יהיה חשוף לגורם אחר מלבד המדריך ו/או איש מקצוע בבריאות הנפש לצורך ביקורת מקצועית אשר חתומים על הסכם סודיות מקצועית ברמה הגבוהה ביותר.
  9. חשוב לדעת כי המדריכים שנותנים לכם מענה פעמים רבות חשופים למס טלפון שלכם וזאת על מנת שיוכלו ליצור קשר לאחר פתיחת פנייה. זה נעשה מתוך אחריות אישית ומקצועית, המדריכים חתומים על דיסקרטיות ושמירת סודיות על פי אתיקה מקצועית שמרנית.
  10. במקרה שבו יש חשש לסכנת חיים לכם או למי בסביבתך אנו לא נוכל להבטיח שמירת סודיות בנוגע לזה מפאת חובתנו על דיווח ומניעת מצבים מסכני חיים.
Skip to content