מיזם סטאר

טפסים לבקשות במיזם סטאר

בראשית 2019 – יחד עם מנהלים ואנשי ונשות חינוך ייסדנו את מיזם ס.ט.א.ר – אשר מסבסד להורים לתלמידים בבתי ספר טיפולים רגשיים והנחיית הורים, ובנוסף מעניק לתלמידים והתלמידות תמיכה רגשית פעם בשבוע של אוזן קשבת, תמיכה, שיתוף העצמה אישית.

המיזם עושה פירות וביקוש רב נרשם לנו בקליניקה מהקמת המיזם ועד עתה. וביקוש גדול של הורים ומנהלים להכניס את המיזם לתוך בתי ספר באזורם, וזאת על ידי שיתוף פעולה מלא עם כלל הגורמים הרלוונטיים בבתי ספר ומוסדות חינוך

עם הצורך וההצלחה הרבה ייסדנו את המיזם חונכים סטאר אשר יכשיר בשנה כ – 30 חונכים אשר יתנו מענה ויצילו כ- 9,000 ילדים בשנה ממצוקות רגשיות. בעיקר על ידי מניעה ותוך זיהוי ורגישות לכל תלמיד עם מתן עבודה מקצועית ומעקב אחרי כל תלמיד שמקבל ליווי חונך רגשי (מטפל מקצועי) עד להצלחה שלו ולהשגת המטרות בטיפול.

כלל המתנדבים והמתנדבות שלנו עוברים מיון מקצועי להתאמתם לתוכנית, הכשרה יסודית ומעמיקה טרם כניסתם לתוכנית ועם תחילת הפעילות שלהם, וכמו כן הדרכות מקצועיות ומעקב שבועי של פסיכולוג קליני מדריך ראשי בעמותה.

גם עכשיו חושבים על היום שאחרי

היום שאחרי התלמידים יחזרו לבית הספר ושם? הצוות החינוכי עובד נורא קשה ושעות נוספות (גם בבית..) לדאוג לילדים. אבל עדיין המורים מבקשים עזרה. הילדים חייבים עזרה. וגם ההורים. אז מיזם סטאר כאן בשבילכם. כדי שלכם הילדים יהיה מענה של חונך רגשי שיכול לעזור לכם ולקדם אתכם להישגים. ולכן ההורים אנחנו דואגים שיהיה לכם רוגע. שקט נפשי. אמנם אנחנו לא ממש מתיימרים להחליף אתכם. אבל בהחלט ניתן לכם  גב רגשי חזק. ואתם המורים גם לכם אנחנו דואגים פרויקט החונכים ייתן לכם רוגע כאשר תדעו שיש מי שיעזור לכם עם התלמיד המתקשה. ואף יקבל אותו  בשמחה. ויחזיר לכם אותו חדש.

מהו פרויקט החונכים-סטאר של מקשיבים?

פרוייקט החונכים קם לאחר שנים רבות של עבודת שטח, בה התגלה צורך נואש של משפחות רבות, לתמיכה וליווי הילדים בעת מצוקה ואחריה. וכמו כן לאחר פנייה של מוסדות חינוך רבים במסגרת הפרויקט ילדי המשפחה מקבלים את התמיכה שהם צריכים, בתחומים בהם הם מתקשים, באמצעות חונכות אישית ומקצועית על ידי חונכים שהוכשרו לתת מענה רגשי הולם בעת הצורך ואף לפתח ולהעצים את התלמידים.

אנו נתקלים במשפחות שנאלצות להתמודד מול קשיים. לפעמים ההתמודדות נמשכת שנים: ילד פגוע, אֵם לא מתפקדת, בעיות כלכליות ולפעמים התמודדות היא נקודתית: שנה קשה, שנתיים קשות, והכל יחזור להיות כפי שהיה .

האומנם כפי שהיה…? לא בדיוק. במקרים רבים נוספת להתמודדות תופעת לוואי כואבת, המותירה צלקת שתנציח את הקושי גם לדור הבא: ילדים וילדות שלא הצליחו להתמודד עם המחסור בבית, עם חוסר הזמינות של ההורים, עם החרדה המלווה את המצוקה. מתבגר שהתחבר לנוער שוליים, מחפש הערכה ותשומת לב. ילד שצבר פערים משמעותיים בלימודים, כי דעתו הייתה מוסחת. נערה שמיעטה להופיע בבית הספר מחמת הבושה. אח גורר אח, חבר מביא חבר.. למרבה הצער – לפעמים הבעיה צפה על פני השטח כאשר כבר מאוחר מדי.

במקשיבים יודעים שכדי לשקם משפחה חייבים להציל את הילדים. הם לא זקוקים להרבה, אך המעט הזה הוא שיאפשר להם לחיות את חייהם "כמו כולם", וזה מה שמעניקה להם החונכות: אוזן קשבת, עידוד קל בלימודים, זמינות, חום. מערך עצום של אלפי חונכים וחונכות מלווה כל ילד לאורך השנה. אנחנו מתחילים בפגישה פעם בשבוע שנותנת מוטיבציה ומותירה אחריה את התלמיד בשבוע של מוטיבציה ושינוי .

אנחנו פונים לבתי ספר ואף מבקשים מבתי ספר שיצטרפו אלינו למיזם ואנחנו כבר נדאג להטמיע את החונך/ת במוסד הלימודים. ונעמיד לרשות המוסד חונך-מטפל איש מקצוע אשר הוכשר במיוחד לעזור

במקרים מיוחדים אלה. בית הספר יפנה אל החונך את התלמידים. החונך יפגוש את התלמידים פעם בשבוע, בונה עבורם תוכנית עבודה ייחודית. ינהל מעקב במערכת מיוחדת של הארגון וכ"כ ישתף את ההורים בהתקדמות במידה וצריך לתת הנחייה להורים אנחנו נעביר את הבקשה למרכז ההכשרה והם ישובצו לסדרת הנחיית הורים ייחודית. הכי חשוב אצלנו זה לראות תוצאות בשטח. מעקב עם אינדיקציה ברורה על התקדמות התלמידים.

לא, בשלב זה העמותה מסבסדת את הטיפולים והליווי של החונך מתוך מטרה שההורים יהיו רגועים כי יש מי שדואג לילד שלהם ואף אנו רגועים כי 'כל המציל נפש אחת זוכה לעולם מלא'

ראשית סיפוק ענק וגדול, ניסיון בתחום החינוך, והתחום הרגשי, וכמו כן אם סטודנטים רשאים לקבל מלגות ממספר מקומות כתמורה להתנדבות בקהילה או למיזם חונכות ולכן ניתן להציג למוסד הלימודים אישור שננפיק לכם עבור הצטרפותכם למיזם.

או סטודנטים שרוצים לקבל המלצה לתואר שני טיפולי מפסיכולוג קליני.

ניתן לקבל עם סיום התנדבות של שנה למשך 250 שעות.

אנשי מקצוע בתחום הרגשי החל מעו"ס ועד מטפלים רגשיים מכל סוג תוך עדיפות לתחום ה NLP והאימון האישי מתוך מחשבה וחזון שלנו שנעזור לילדים להגשים את החלומות שלהם בעודם צעירים ואף לעזור להם לבנות תוכנית עבודה ביחד ולא להתעסק כל היום בפצעים של העבר.

 

וכמו כן סטודנטים/ות  לתואר ראשון בפסיכולוגיה / מדעי ההתנהגות ובעלי אוריינטציה מובהקת לתחום זה.

ורק לאחר ראיון קבלה.

הכשרה מעשית

והדרכה חודשית מפסיכולוג קליני ואנשי מקצוע נוספים

המלווים את כלל המתנדבים/ות

החזון להגיע לכל רחבי הארץ, אך זה עובד בשלבים ולכן אנו מציעים שתיצרו קשר ואנו נעדכן אתכם על אזור פעילות הקרוב ביותר לאזור המגורים שלך.

משאירים לנו פרטים בטופס הרלוונטי למטה וניצור איתך קשר להשלמת התהליך.

טופס הצטרפות למיזם עבור מוסדות חינוך

טופס בקשה להורים שרוצים חונך רגשי לילד

בקשה לחונכות

טופס הצטרפות לאנשי מקצוע שרוצים להצטרף למיזם חונכים סטאר.

Venchi

היי, שמחים להכיר לך את ונצ'י, 
הוא כאן כדי לתת לך מענה מהיר בקו החם שלנו, להקל עליך בפתיחת פנייה, ולמצוא עבורך מענה מתאים. 

Skip to content